Yaşam

İKSV’den bienal açıklaması: Küratör titizlikle seçildi

İstanbul Bienali’ni düzenleyen İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) Başvuru Komisyonu’nun, 2024’te düzenlenecek Bienal’in küratörü olarak Defne Ayas’ı oybirliğiyle reddederek, meclis üyesi Iwona Blazwick’i seçtiği iddia edildi. yerine.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan İKSV, İstanbul Bienali Danışma Kurulu’nun bienalin küratör seçiminde ödüllendirilecek adaylar için önerilerde bulunduğunu ve son atamanın her zaman İKSV tarafından yapıldığını bildirdi. Kurul tarafından önerilen adayların titizlikle değerlendirildiği vurgulanan açıklamada, İKSV yönetiminin yapılan değerlendirmeler sonucunda Iwona Blazwick’i 2024 bienali küratörü olarak davet etmeye karar verdiği kaydedildi.

İKSV’den yapılan açıklama şöyle:

“İstanbul Bienali’nin küratörünü, bienali düzenleyen İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) yönetimi belirliyor. İstanbul Bienali Danışma Kurulu, bienale katkıları yanında ödüllendirilecek adayları da öneriyor. küratör seçiminde.Son atama her zaman İKSV tarafından yapılır.18.İstanbul Bienali için Danışma Kurulu tarafından önerilen çok değerli adaylar küratör seçiminde de titizlikle değerlendirildi.Blazwick 2024 bienali küratörü olacak .” (KÜLTÜR SANAT HİZMETİ)

alpuajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu